NEPROPÁSNĚTES Deníkem let s balonem ZDARMA

Novosadské tornádo! Fotbalistky rozmetaly Brušperk šestnácti góly

Olomouc - Nečekaného výsledku dosáhly hráčky FK Nové Sady v neděli ve svém třetím mistrovském utkání na domácím hřišti. Hostujícímu Brušperku nasázely v každém poločase osm branek.

Fotbalistky Nových Sadů. Ilustrační fotoAutor: DENÍK

Zpočátku vypadal zápas vyrovnaně, ale ve 12. minutě vymetla šibenici Kopečková a určila ráz utkání.

O minutu později šla důrazně za dlouhou přihrávkou za obranu Mokrušová, protáhla se mezi obránkyněmi a střelou k pravé tyči zvýšila na 2:0.

Hráčky z Brušperku se snažily dohnat manko, ale během dalších tří minut inkasovaly tři góly a zcela odpadly.

Nejdříve zvyšovala Mokrušová, další gól pak přidala Ganiecová, která se důrazem dostala kolem obránkyně Brušperka a skórovala z úhlu tvrdou ránou na zadní tyč.

Následně Mokrušová využila chyby v obraně a potrestala hostující tým 5. gólem.

Po půlhodině hry využila Ganiecová dlouhého pasu a nekompromisně prostřelila vybíhající gólmanku. Do poločasu přidala ještě tvrdou ránou gól Lexová a na 8:0 zvyšovala opět Mokrušová.

Ve druhé půli to nejdříve vypadalo na gólový útlum, ale po hodině hry se Nové Sady opět začaly prosazovat. Nedjříve si srazila míč hostující brankářka sama do brány, vzápětí přidaladalší trefu Mokrušová - 10:0. V 65. minutě důrazně získala míč Teindlová a z blízkosti jej doklepla do brány.

Skóre se dále měnilo díky aktivně hrající Novákové, která získala míč po skrumáži ve vápně, výborně se zorientovala a s lehkostí umístila míč do sítě.

Na rozdíl třinácti branek zvyšovala razantním projektilem Lexová.

Další dva góly přidala Mokrušová, nejdřív jeden rovnou z otočky, druhý po několika kličkách ve vápně, kde si doslova pohrála s obranou.

V závěru utkání zatáhla po levé straně míč Suchánková, pokračovala až do vápna a sama akci zakončila, když podél vybíhající gólmanky poslala míč na zadní tyč.

"Nikdo z nás nečekal takový výsledek, bylo to jednoznačné utkání a zasloužené vítězství. Díky vysokému skóre jsme obsadili první příčku tabulky a spravili si tak chuť po minulé prohře v Hodoníně. Doufám, že budeme úspěšně pokračovat i nadále, čeká nás v neděli těžké utkání ve Vítkovicích," spokojeně zhodnotila jednoznačný mač trenérka Marcela Míšelnická.

FK Nové Sady - SK Brušperk 16:0 (8:0)

Branky: 14., 26., 44., 62., 79. a 83. Mokrušová, 28. a 34. Ganiecová, 39. a 76. Lexová, 13. Kopečková, 61. vlastní, 66. Teindlová, 73. Nováková, 90. Suchánková

Nové Sady: Pikartová, Vytřísalová, Kubová, Teindlová, Kopečková, Suchánková, Nováková, Lexová, Bellová (63. Hrabalová), Ganiecová, Mokrušová. Trenérka: Marcela Míšelnická.