Vydřenou výhru novosadských fotbalistek zařídila hattrickem Mokrušová

Druhé mistrovské utkání jarní části nebylo pro fotbalistky FK Nové Sady vůbec jednoduché.

Po zkušenosti z podzimu, kdy na domácí půdě Kotvrdovice vedly v poločase o dvě branky, si musely Olomoučanky dávat pozor.

Do utkání však vstoupily odhodlaně a tentokrát to byly právě Hanačky, kdo ovládl první půli poměrem 2:0.

Nejdříve ve 12. minutě orazítkovala břevno Mokrušová, ale již za dvě minuty po výborném centru Balusové za obranu si nachystala míč ke svému prvnímu gólu a přesnou trefou otevřela skóre zápasu.

Další branku přidala stejná fotbalistka ve 32. minutě, kdy se ve vápně zmocnila odraženého míče, dvěma kličkami si poradila s obránkyněmi a levou nohou na vzdálenější tyč předpisově zavěsila - 2:0.

Zdálo se, že utkání bude v režii Nových Sadů, ale ve druhém poločase se hráčky Kotvrdovic vzchopily, zatlačily domácí na jejich polovinu a z mnoha vytvořených šancí nebezpečně obstřelovaly branku Ondruchové.

Novosadské hráčky se nedokázaly z tlaku dlouho vymanit, po centru Kotvrdovic do vápna dokonce Slaninová ve snaze odkopnout míč mířila přesně do vlastní sítě. To hostující ještě více nabudilo a v 65. minutě utekla po levé straně výborně hrající Rytířová a prudkou střelou podél vybíhající Ondruchové vyrovnala na 2:2.

V posledních dvaceti minutách se ale domácí vzpamatovaly a touha po vítězství se projevila několika nebezpečnými střelami na branku Jalové.

V 83. minutě pronikala opět nebezpečně Mokrušová do vápna a byla sražena stoperkou Kotvrdovic.

Nařízené penalty se ujala samotná faulovaná Mokrušová a s přehledem ji proměnila. Uzavřela tak skóre utkání a zkompletovala hattrick.

V sobotu 8. dubna 2017 jedou dorostenky Nových Sadů na turnaj 3. ligy do Českého Těšína, v neděli zajíždí ženy k dalšímu mistrovskému utkání, a to na těžkou půdu do Holešova.

FK Nové Sady - TJ Rakovec Kotvrdovice 3:2 (2:0)

Branky: 14., 34. a 83. z pen. Mokrušová - 63. Slaninová vlastní, 65. Rytířová. Rozhodčí: Řezníček - Dokoupil, Oulehla. Diváků: 60.
Nové Sady: Ondruchová - Kopečková, Kubová, Nováková, Slaninová, Dosoudilová, Strnadlová, Mokrušová, Hrabalová, Balusová, Nesňalová, Rušilová, Harenčáková. Trenér: Pavel Rücker.
Kotvrdovice: Jalová - Svobodová, Vágnerová, Zouharová, Bayerová, Čtvrtníčková, Kotoučková, Braunšlegerová, Klímová, Rytířová, Konečná, Vlachová, Sehnalová. Trenér: Zdeněk Hédl.

1 Nové Sady 12 11 0 1 78:12 33
2 Holešovské holky 12 10 1 1 91:7 31
3 Vlkoš 12 10 0 2 54:11 30
4 Kotvrdovice 12 8 0 4 40:23 24
5 Kostelec 12 7 0 5 73:20 21
6 Mutěnice 11 4 1 6 18:38 13