Novosadské fotbalistky přejely Kostelec. Mokrušová řádila

Kostelec na Hané - Fotbalistky Nových Sadů zvládly těžký souboj na hřišti Kostelce na Hané, loňského vítěze soutěže. Po parádním prvním poločase si odvezly vysokou výhru.

Hra byla od začátku velice svižná s několika šancemi na obou stranách. Více ze hry měly ale hostující a svou aktivitou zvládly první poločas na výbornou.

Ve 30. minutě utekla Marková domácí obraně až do vápna, kde ji Smičková faulovala a nařízený pokutový kop proměnila s přehledem Kopečková.

Vzápětí přidala gól Mokrušová po nahrávce Nesňalové a trefila se z vápna přímo do šibenice - 0:2.

Třígólové vedení zařídila rychlá Marková, která opět utekla až do vápna a přesnou střelou na přední tyč nedala domácí Drápalové šanci.

Druhý poločas ovšem hřiště ovládly hráčky Kostelce, zatlačily hostující na jejich polovinu a důrazně dobývaly jejich bránu. V 67. minutě hlavičkovala míč směrem na bránu Tomešová, na její hlavičku Opletalová nedosáhla, a tak skončil míč v síti - 1:3.

Kostelec svou snahou zvrátit výsledek hodně potrápil Novosadské, ty se ale nakonec dokázaly z jejich tlaku vymanit a rychlými protiútoky několikrát ohrozily domácí branku.

Dva góly v závěru utkání přidala Mokrušová, která prošla domácí obranou a svými přesnými střelami ukončila utkání vysokou výhrou Nových Sadů.

V pátek 28. října od 9.30 hodin odehrají dorostenky FK Nové Sady na domácím hřišti turnaj 3. ligy dorostenek s družstvy FK Gascontrol Havířov a FK Český Těšín.

V neděli pak ve 12.30 přivítají ženy FK Nové Sady družstvo TJ Slavoj Velké Pavlovice v posledním domácím mistrovském utkání.

TJ FC Kostelec na Hané - FK Nové Sady 1:5 (0:3)

Branky: 67. Tomešová - 39., 83. a 87. Mokrušová, 31. z pen. Kopečková, 45. Marková. Rozhodčí: Svozil - Křepský, Šteier. Diváků: 60.

Kostelec: Drápalová - Smičková, Vykopalová, Hrazdilová, Pitáková, Knápková, Zahradníčková, Strouhalová, Zapletalová, Tomešová, Adamová, Kaňáková, Vlková, Látalová. Trenér: Petr Merta.

Nové Sady: Opletalová - Vytřísalová, Kopečková, Kubová, Nováková, Slaninová, Harenčáková, Mokrušová, Hrabalová, Balusová, Marková, Strnadlová, Barošová, Janíčková, Nesňalová, Ondruchová. Trenér: Pavel Rücker.