Novosadské fotbalistky si v Mostkovicích s chutí zastřílely

Mostkovice - Podle předpokladů. Fotbalistky Nových Sadů potvrdily úlohu favoritek a z Mostkovic si odvezly pohodlnou výhru.

Už v 8. minutě otevřela skóre Nesňalová, která po rohu Markové pohotově dorazila odražený míč do brány a dala tak svůj první mistrovský gól. Hostující si vytvářely další brankové příležitosti, ve 20. minutě střelou k tyči zvýšila na 2:0 Strnadlová.

O pět minut později se ve vápně zorientovala nejlépe Barošová a tvrdou střelou pod břevno přidala třetí gól.

Ve 35. minutě po výborné nahrávce Strnadlové z levé strany pod sebe zakončovala nabíhající Nesňalová přesnou střelou do domácí branky a uzavřela účet první půle na 4:0 pro Olomoucké.

V druhém poločase sice Novosadské hráčky neustále dobývaly domácí branku Mikešové, ale v zakončení si nevedly již tak dobře. Střely končily buď mimo branku, nebo byly nedůrazné a domácí obrana si s nimi lehce poradila.

Hráčky Mostkovic se však k ohrožení branky Ondruchové nedostaly, ze sevření hostů se vymaňovaly jen ojediněle a bez většího nebezpečí.

Jediný gól druhého poločasu padl až v 82. minutě, kdy po pěkné kombinaci a narážečce Novákové a Harenčákové zvýšila druhá jmenovaná střelou k tyči na konečných 0:5.

I přes celkovou výhru však nezavládla v družstvu Nových Sadů spokojenost, celkový dojem totiž kazilo velké množství nepřesných přihrávek a špatně řešené útočné kombinace. O tomto víkendu mají Novosadské hráčky volný los, dorostenky jedou na turnaj do Havířova.

TJ Sokol Mostkovice - FK Nové Sady 0:5 (0:4)
Branky: 8. a 35. Nesňalová, 20. Strnadlová, 25. Barošová, 82. Harenčáková. Rozhodčí: Silný - Milar, Mlčoch. Diváků: 70.
Mostkovice: Mikešová - Kraváková, Jančíková, Karafiátová B., Ošťádalová, Ptáčníková, Koudelková, Holubová, Hejcmanová, Pereira Soares Solange, Sekaninová, Lošťáková, Kozlovská, Štefková, Zatloukalová, Karafiátová L., Všetičková. Trenér: Jaroslav Karafiát.
Nové Sady: Ondruchová - Vytřísalová, Kopečková, Kubová, Balusová, Harenčáková, Mokrušová, Nováková, Nesňalová, Marková, Barošová, Strnadlová, Opletalová. Trenér: Pavel Rücker.

Autorka: Marcela Míšelnická

Fotbalistky Nových Sadů rozstřílely soupeřky z Mostkovic 5:0