Viktorka přetlačila bezzubé Nové Sady

Tři body zůstaly doma. Viktorka přetlačila bezzubé Nové Sady

Přerov – Další výhru si v sobotu připsali fotbalisté Přerova. V utkání 5. kola divize E doma porazili olomoucké Nové Sady 1:0. Viktorka opět těžila ze střelecké formy Martina Kollera, který vstřelil svůj čtvrtý gól ze dvou posledních zápasů. Nové Sady naopak podtrhly své dosavadní nováčkovské trápení a na první výhru stále čekají.

„Chtěl bych předeslat, že k nám přijel velmi kvalitní soupeř, jehož postavení v tabulce neodpovídá jeho výkonům," řekl hned na úvod kouč domácích Jaroslav Matějíček.

Přerované soupeře přehrávali hlavně v prvním poločase. Šance si vytvářeli od začátku střetnutí, jednu z nich po čtvrthodině hry využil po přihrávce Kováře střelecký objev Viktoriánů Koller.

Jmenovec vysokého českého gólostroje v minulém kole nezůstal svému příjmení nic dlužen, když v Rýmařově nasázel hattrick. Také tentokrát mohl přidat další branku, ale ve slibné šanci přestřelil.

„První poločas jsme vyloženě prospali. Hráli jsme bez nasazení, takhle se o body nehraje. V šatně jsem pak trošku zvýšil hlas a udělal dvě změny. Myslím, že druhý poločas už byl dobrý, tam jsme soupeře přehráli," hodnotil mač hostující trenér Karel Trnečka.

Hned v úvodu druhé půle si Novosadští vytvořili svou jedinou velkou příležitost ke skórování. Míč se po standardní situaci dostal k Davidu Škodovi, ten ale na rozdíl od Kollera shodu jmen se slávistickým snajprem v gól přetavit nedokázal.

Další velké šance si pak vytvořil Přerov. Kapitán Ondřej Václavíček zkoušel po rohovém kopu krásně přes hlavu překvapit gólmana hostí Zbořila, jeho povedený pokus zastavila tyč.

Hosté se nicméně po změně stran probrali a hru viditelně zlepšili. Míč drželi na svých kopačkách více, Viktorka však neustále hrozila rychlými kontry. Při jednom z nich předvedl dobré vyběhnutí a zákrok Zbořil, který vychytal ve velké šanci opět Kollera.

V 77. minutě mohlo být vymalováno. Přerov se na branku soupeře řítil ve třech proti jednomu, Blažkovský však celou situaci vyřešil mizerně. Domácí to však mrzet nemuselo, ze závěrečného tlaku olomouckého celku nic nebezpečného nevzešlo.

„Postupně se hra vyrovnávala, soupeř začal mít navrch. Držel dobře míč a dostával nás pod tlak, hlavně přes pravou stranu přes Alexu a Režného. Nám ale dnes obrana fungovala velice spolehlivě a soupeře jsme nepustili do výrazných šancí," byl spokojen přerovský lodivod.

Viktorie se tak posunula na průběžné čtvrté místo, Nové Sady zatím se dvěma body tabulku uzavírají.

„Když nedáme gól, tak nemůžeme bodovat. Zatím jsme v produktivitě velice špatní," uzavřel novosadský kouč Trnečka.

1. FC Viktorie Přerov – FK Nové Sady 1:0 (1:0)

Branka: 15. Koller. Rozhodčí: Popelák – Koláček, Ehrenberger. ŽK: Bogdaň, Bubeník (oba Přerov). Diváci: 237.

Přerov: Švec – Zimčík, Bogdaň, Bubeník – Václavíček – Kovář, Koller, Bala, Kryšpín (84. Kopecký) – Havlíček (62. Hýbner), Blažkovský (80. Hrabovský). Trenér: Jaroslav Matějíček.

Nové Sady: Zbořil – Kopp, Navrátil, Samek, Hodis – Alexa (73. Maliňák), Novotný (46. Andreev), Škoda, Kryl (46. Dvorský) – Režný, Šuba. Trenér: Karel Trnečka

Autor: Ivan Němeček

Fotbalisté Přerova (v bílém) proti Novým Sadům.